Jeszcze o Jastarni

Cóż, urlop się skończył i zamykając temat wypoczynku nad naszym morzem kilka moich uwag. Po pierwsze – szczerze polecam, ale tylko półwysep helski, a Jastarnię w szczególności. Dlaczego? Jest to miejsce unikalne, bardzo słoneczne (pogoda jest tam zawsze lepsza niż w ‚kontynentalnej’ Polsce :)) ), słyszałem twierdzenie, że półwysep jest miejscem w Polsce o największej liczbie dni słonecznych, ale żadnego linka na potwierdzenie tej tezy nie mam.

Jastarnia ma szerokie plaże na których panuje umiarkowany tłok (lub wręcz jego brak). Spowodowane to jest ograniczoną bazą noclegową (półwysep wąski, więc tych kwater nabudować się aż tyle nie da). Co prawda teraz i tak jest tam znacznie więcej ludzi niż kilka lat temu (do Jastarni jeżdżę co roku od 6 lat), ale każdy kto widział plażę w sezonie w pogodny dzień w okolicy np Kołobrzegu lub Władysławowa wie czemu ta ograniczona powierzchnia to taka zaleta ;)

Kolejnym plusem Jastarni jest to, że jest na tyle duża, że w razie niepogody można znaleźć alternatywne zajęcia (choćby kino).

Żeby nie było tak różowo ;) to oczywiście można zawsze trafić na psuja takiego jak Pensjonat Sztormiak. Im więcej czasu mija od mojego niefajnego spotkania z tym miejscem tym bardziej mnie ono (wraz z właścicielem) śmieszy. Strona WWW wygląda porządnie (a linki z nofollow, nie będę poprawiać pozycji w rankingach), ale pensjonat… pożal się Boże… Szczegóły są najzabawniejsze. Żałuję, że nie uwieczniłem arcydzieła metaloplastyki jakim była brama. Pospawana z teowników i prętów, w sposób dość niechlujny i słabo się trzymający kupy. Ponieważ górna krawędź miała mieć (w założeniu) fantazyjny łukowy kształt, teownik został ponacinany i za pomocą impulsownika kinetycznego o naprowadzaniu trzonkowym doprowadzony do kształtu zbliżonego do łuku. Rezultat (w połączeniu z niechlujnymi spawami)… he he he

Druga ‚zabawna’ sprawa to był papier toaletowy. Wyglądało to tak, jakby właściciel dla osiągnięcia znacznych oszczędności nawijał papier sam na rolki, tak aby na każdej było mniej papieru. Może i w sumie coś zaoszczędził ale kwota musi być powalająca… A wrażenie jakie zostało :)))

Jak widać moja opinia o pensjonacie Sztormiak jest fatalna i taka zostanie. Szczerze nie polecam :))

Be Sociable, Share!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polska, Różne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *